1396/3/27 553

رئیس هیات مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، در نامه ای به وزیر اقتصاد خواستار پرهیز از اعمال سلیقه ها در مورد مالیات دندانپزشکان شد.

دریافت مالیات دندانپزشکان سلیقه ای نباشد

در متن نامه دکتر باقر شهنی زاده به دکتر علی طیب نیا وزیر اقتصاد که رونوشت آن به معاون اول رئیس جمهوری و وزیر بهداشت نیز ارسال گردیده، آمده است:
 
در خصوص اخذ مالیات منتهی به عملکرد مالی سال ۱۳۹۵ با توجه به حجم وسیع مطالبات، مکاتبات و مراجعات همکاران دندانپزشک لازم می دانیم نکاتی را برای هم اندیشی، همراهی و وفاق ملی حضور آن مقام عالی معروض داشته تا با مشارکت متکی بر قوانین و مقررات موجود به راهکارهای تامین منافع متقابل بین دولت و ملت دست یابیم.
 
۱: گروه های پزشکی و به تبع آن دندانپزشکان یکی از بهترین مودیان پرداخت کننده مالیات در سراسر کشور بوده اند و اکثریت مطلق آنان، مصوبات توافقی دارایی با سازمان نظام پزشکی کشور و اکنون ابلاغیه سازمان امور مالیاتی کشور را محترم دانسته و به اجرای آن اقدام کرده اند. این یک اصل مهم در عنایت به پذیرش توافقات است که موجب امتنان خواهد بود به هرطریق در روند برخورد مالیاتی با گروه های پزشکی لحاظ شود.
 
۲: برحسب اعلام، وزارتخانه مطبوع حضرتعالی در نتیجه انتخاب تصادفی یا براساس وصول اطلاعات واصله از مودیان، بین ۱۰ تا ۱۲ درصد از کل صنوف را رسیدگی مالیاتی می نماید. در مورد گروه دندانپزشکان شاید بیش از ۴۰ تا۵۰ درصد پرونده های مالیاتی منتهی به عملکرد مالی سال ۹۴ هنوز به همین دلیل و سایر موارد، مالیات ایشان قطعی نشده است و یا پس از تشخیص متاسفانه هنوز ابلاغ نشده است. این اقدام باعث نگرانی عمیق شده است.
 
۳: اکنون که پرداخت مالیات براساس دستور العمل تبصره ماده ۱۰۰ به شماره ۵۰۷/۹۶/۲۰۰ مورخ ۰۹/۰۳/۹۶ اعلام شده، یکی از موارد آن قطعی شدن پرداخت مالیات سال ۹۴ می باشد. اکثریت مطلق همکاران فاقد این قطعیت هستند و با توجه به مهلت ارسال اظهارنامه الکترونیکی (۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۶) اعلام ارجاع پرونده ها از سوی ممیزین محترم به کمیسیون های رسیدگی در تیرماه و مردادماه ۹۶ موجب سردرگمی گردیده است و در عین حال بجای استفاده از ابلاغ واقعی،  ابلاغ قانونی انجام می شود. ضمن آنکه بصراحت به عرض می رساند برابر دستورالعمل شماره ۵۰۶/۹۵/۲۰۰ مورخ ۱۵/۰۲/۱۳۹۵ به اداره کل امور مالیاتی مستند به بند ۴ آن دستورالعمل صادر شده مبنی بر مودیانی که نسبت به پرداخت کل مالیات متعلق به همراه اظهارنامه اقدام نمایند تا تاریخ ۱۵/۰۵/۱۳۹۵ برگ مالیات قطعی آنها صادر خواهد شد. چرا این قطعی شدن مستند به دستورالعمل فوق الذکر برگ قطعی مالیات ایشان از ۱۵/۰۶/۱۳۹۵ تاکنون خرداد ماه ۱۳۹۶ هنوز صادر نشده است؟ مستدعی است دستور فرموده به کل دوائر مالیاتی در سراسر کشور از اعمال سلیقه های محلی و غیرواقعی در مورد بهترین مودیان پرداخت کننده مالیات خودداری فرموده و عملکرد سال ۱۳۹۴ را هرچه سریعتر قطعی کنند و همکاران ما را در فشار پذیرش یا عدم پذیرش مبالغ غیرواقع به علت ناکافی بودن فرصت تکمیل اظهارنامه مالیاتی ۱۳۹۵ قرار ندهند.
 
۴: دارائی با توجه به تعیین دستورالعمل ابلاغ شده در اخذ مالیات سال ۱۳۹۵ به صورت وجوه نقد و اقساط چهارماهه، در تامین یکی از منابع بودجه سرانه کشور، به تمکین و تکریم مودیان قانونمدار به خصوص گروه پزشکی احترام بگذارد و به شایعات مبتنی بر رسیدگی مجدد مالیات ۱۳۹۵ همانند سال ۱۳۹۴ پس از توافق فعلی، که در گروه های پزشکی کشور به شدت انتشار یافته و موجب نگرانی گردیده است، پایان دهد. با توجه به پذیرش دستورالعمل اعلام شده از سوی گروه پزشکی، خواهشمند است این توافق‌ها که باعث افزایش اعتماد مردم به دولت می‌شود به طریقی به توافق نهایی رهنمون فرمایید. 
 
با توجه به موارد مشروحه و با عنایت به زمان محدود باقیمانده نسبت به اعاده مالیات مودیان، موجب سپاس خواهد بود در مختومه نمودن  پرونده های مالیاتی ۱۳۹۴ دستور قطعی شدن صادر و پذیرش نهایی به اجرای توافق مالیاتی سال ۱۳۹۵ را ابلاغ فرمایید.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های دکتر ۳۲

اولین همایش سراسری سلامت دهان

نشانه‌های مریضی در دهان و دندان که باید جدی بگیرید

همایش بین المللی ایمپلنت های دندانی در اصفهان برگزار می شود

مسواک همه دندان‌ها طی 30 ثانیه با سرعت صوت

اکسیدا چیست؟

اکسیدا 58: پنجاه و هشتمین کنگره سالیانه انجمن دندان پزشکی ایران

ویژگی‌های ارتودنسی سیمی و نامرئی

حفظ سلامت قلب با مسواک زدن

دندان با چه ماده‌اى پُر مى‌شود؟

درمان ریشه دندان از عفونت‌های مزمن جلوگیری می‌کند

تشخیص دقیق پوسیدگی دندان با استفاده از علم رادیولوژی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با چند خوراکی خوشمزه

پوسیدگی دندان دومین بیماری قرن است

کم توجهی به پیشگیری و سلامت دهان و دندان در کشور

چگونه بوی بد دهان را درمان کنیم؟

چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

رازهای مقابله با ترس کودکان از دندانپزشـکی

رنگ‌های پایین تیوب خمیر دندانها به چه معنا است؟

برای سلامت دندان و لثه‌هایتان، از مسواک نرم استفاده کنید

آیا پوسیدگی دندان ها ارثی است؟

شایع ترین مشکلات دندانپزشکی کودکان

مهم‌ترین عوامل ایجاد «آبسه» دندان

خدمات رایگان ترمیم دندان برای زنان باردار و کودکان در روستاها و شهرهای کوچک

قبل از صبحانه مسواک بزنید

تأثیر عفونت‌ لثه در بروز سکته‌ مغزی و سقط جنین

دکتر ۳۲ در شبکه های اجتماعی