1396/10/13 1308

درمان ریشه دندان از آبسه‌های بزرگ و عفونت‌های مزمن جلوگیری می کند.

درمان ریشه دندان از عفونت‌های مزمن جلوگیری می‌کند

 دبیر مشاوره علمی اندو دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، گفت: درمان ریشه دندان از آبسه‌های بزرگ و عفونت‌های مزمن جلوگیری می کند. سمیرا شاه سیاه درآستانه برگزاری دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران در ارتباط با درمان ریشه دندان یا اندو، اظهار داشت: سالهاست که دندانپزشکی به سمتی حرکت کرده که به جای کشیدن دندان به نگهداری آن پرداخته است. وی افزود: به علم نگهداری دندان و حفظ ریشه آن «اندو» می‌گویند و از زمانی که فرد بخواهد در هر رده سنی دندان خود را نگه دارند علم و هنر درمان ریشه به چشم می‌آیند.

دبیر مشاوره علمی دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران گفت: درمان ریشه خارج کردن اعصاب دندان و سلول‌ها و باکتری‌ها از ریشه بوده که طی سال‌های مختلف تکنیک‌های فیزیکی و شیمیایی متفاوتی در این عرصه مورد استفاده قرار گرفته است که هدف همه این روش‌ها حفظ ریشه دندان به بهترین شکل بوده است.

شاه سیاه ادامه داد: درمان ریشه دندان از آبسه‌های بزرگ و عفونت‌های مزمن و عود آن جلوگیری می‌کنند همچنین از تحمیل درمان‌های اضافه به بیماری جلوگیری کرده و در حفظ بلند مدت دندان و عملکرد آن بسیار تاثیر گذار است. وی افزود: دندانپزشکی که از علم روز دنیا بهره‌مند باشد بهتر می‌تواند خدمات را به بیمار ارائه کند در واقع با ارائه خدمات مناسب و بروز دنیا عملکرد بلندمدت برای دندان فرد را ضمانت می‌کند.

دبیر مشاوره علمی اندو دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران با بیان اینکه در دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران جدیدترین دستاورد‌های علمی در حوزه دندانپزشکی از جمله مبحث اندو ارائه می‌شود، گفت: هدف برگزاری این کنگره ارائه تکنیک‌های نوین در حوزه حفظ سلامت دهان و دندان است که این مسئله در حوزه پیشگیری و درمان مؤثر جای دارد. وی عنوان کرد: در بخش درمان ریشه سعی کرده ایم از جدیدترین دستاورد‌های علمی در این زمینه بهره‌مند شویم و بر همین اساس جدیدترین تکنیک در حوزه آماده سازی کانال ریشه، پروتکل‌های درمانی، دارویی، فیزیکی و شیمیایی مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد تا بتوانیم عملکرد بلند مدت دندان و حفظ دندان را شاهد باشیم.

شاه سیاه خاطرنشان کرد: در دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران علاوه بر ارائه جدیدترین دستاورد‌های علمی، سخنرانی‌های فعال و دو طرفه نیز توسط همکاران انجام خواهد گرفت همچنین همکاران تجربه‌های مطب خود را عنوان کرده و نتیجه این چالش‌ها ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به بیماران همچنین انجام هنر نگهداری دندان به نحوه احسن است تا شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در سیستم درمانی کشور باشیم.

دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه ۹۶ در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های دکتر ۳۲

درمان پیوره دندان با کمک سلول‌های بنیادی

دهان و دندان: ۱۳ نشانه هشدار

ابداع روکش جدیدی که از ایجاد حفره در دندان پیشگیری می‌ کند

نخ دندان، پیش یا پس از مسواک؟

بهترین زمان اولین مراجعه دندانپزشکی

مزایا و معایب ارتودنسی نامرئی

اپلیکیشن مخصوص برقراری تماس تصویری با دندانپزشک

اولین همایش سراسری سلامت دهان

نشانه‌های مریضی در دهان و دندان که باید جدی بگیرید

همایش بین المللی ایمپلنت های دندانی در اصفهان برگزار می شود

مسواک همه دندان‌ها طی 30 ثانیه با سرعت صوت

اکسیدا چیست؟

اکسیدا 58: پنجاه و هشتمین کنگره سالیانه انجمن دندان پزشکی ایران

ویژگی‌های ارتودنسی سیمی و نامرئی

حفظ سلامت قلب با مسواک زدن

دندان با چه ماده‌اى پُر مى‌شود؟

درمان ریشه دندان از عفونت‌های مزمن جلوگیری می‌کند

تشخیص دقیق پوسیدگی دندان با استفاده از علم رادیولوژی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با چند خوراکی خوشمزه

پوسیدگی دندان دومین بیماری قرن است

کم توجهی به پیشگیری و سلامت دهان و دندان در کشور

چگونه بوی بد دهان را درمان کنیم؟

چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

رازهای مقابله با ترس کودکان از دندانپزشـکی

رنگ‌های پایین تیوب خمیر دندانها به چه معنا است؟

دکتر ۳۲ در شبکه های اجتماعی