1395/2/26 1496

رئیس پنجاه و ششمین کنگره بین المللی دندانپزشکی ایران، تاکید کرد: دندانپزشکان نقش بسیار مهمی در طول عمر بیماران سرطانی دارند.

سهم سیگار و قلیان در بروز سرطان دهان


رئیس پنجاه و ششمین کنگره بین المللی دندانپزشکی ایران، تاکید کرد: دندانپزشکان نقش بسیار مهمی در طول عمر بیماران سرطانی دارند. دکتر علی تاجرنیا روز شنبه در نشست خبری، با اعلام اینکه سالانه ۷۵ هزار نفر بیمار جدید به بیماران سرطان دهان در اروپا اضافه می شود، اظهارداشت: دندانپزشکان نقش بسیار مهمی در طول عمر بیماران سرطانی دارند.
 
وی با اعلام اینکه یکی از مهمترین شاخصه ها در مورد دیابت، بوی بد دهان و سوزش زبان است، گفت: در ایران ۴.۶ میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند و ۴۰ درصد مبتلایان از بیماری خودشان اطلاع ندارند. تاجرنیا با عنوان این مطلب که کنگره دندانپزشکی ایران دو هدف عمده را دنبال می کند، افزود: بالا بردن دانش علمی و مهارت های عملی دندانپزشکان، دو هدف عمده برگزاری این سالیانه این کنگره است.
 
وی با اشاره به حضور ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی در کنگره پیش رو، گفت: بعد از دوران پسابرجام سعی کردیم برای اولین بار دندانپزشکان خارجی را به ایران بیاوریم، بطوریکه بیش از ۳۰۰ نفر از کشورهای مختلف و منطقه حضور دارند. همچنین ۵۲ سخنران از ۱۸ کشورهای منطقه، اروپا، آمریکا و کانادا، در این کنگره حضور دارند.
 
رئیس کنگره بین المللی دندانپزشکی ایران با اعلام اینکه تا کنون ۵ هزار ثبت نام قطعی برای حضور در کنگره داشته ایم، افزود: قطعا در روز برگزاری کنگره، تعداد حاضرین به ۱۰ هزار نفر می رسد. تاجرنیا در ادامه با عنوان این مطلب که ۵۰ درصد بیماری های لثه و مشکلات دهان و دندان ناشی از مصرف دخانیات است، گفت: ۹۰ درصد سرطان های دهان مربوط به مصرف تنباکو، قلیان و... است.
 
وی با انتقاد از اینکه آموزش دندانپزشکی در کشور سلامت محور نیست و عمدتا درمان محور است، افزود: متاسفانه در این زمینه با استانداردهای بین المللی همخوانی ندارد. تاجرنیا با عنوان این مطلب که متناسب با افزایش دانشکده های دندانپزشکی در کشور وضعیت سلامت دهان و دندان در جامعه بهتر نشده است، گفت: خدمات پیشگیری باید تحت پوشش بیمه ها قرار بگیرد.
 
وی با اعلام اینکه بالغ بر ۹۰ درصد خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می شود، افزود: خدمات دندانپزشکی گران است و بیمه ها و دولت باید کمک کند.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های دکتر ۳۲

ابداع روکش جدیدی که از ایجاد حفره در دندان پیشگیری می‌ کند

نخ دندان، پیش یا پس از مسواک؟

بهترین زمان اولین مراجعه دندانپزشکی

مزایا و معایب ارتودنسی نامرئی

اپلیکیشن مخصوص برقراری تماس تصویری با دندانپزشک

اولین همایش سراسری سلامت دهان

نشانه‌های مریضی در دهان و دندان که باید جدی بگیرید

همایش بین المللی ایمپلنت های دندانی در اصفهان برگزار می شود

مسواک همه دندان‌ها طی 30 ثانیه با سرعت صوت

اکسیدا چیست؟

اکسیدا 58: پنجاه و هشتمین کنگره سالیانه انجمن دندان پزشکی ایران

ویژگی‌های ارتودنسی سیمی و نامرئی

حفظ سلامت قلب با مسواک زدن

دندان با چه ماده‌اى پُر مى‌شود؟

درمان ریشه دندان از عفونت‌های مزمن جلوگیری می‌کند

تشخیص دقیق پوسیدگی دندان با استفاده از علم رادیولوژی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با چند خوراکی خوشمزه

پوسیدگی دندان دومین بیماری قرن است

کم توجهی به پیشگیری و سلامت دهان و دندان در کشور

چگونه بوی بد دهان را درمان کنیم؟

چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

رازهای مقابله با ترس کودکان از دندانپزشـکی

رنگ‌های پایین تیوب خمیر دندانها به چه معنا است؟

برای سلامت دندان و لثه‌هایتان، از مسواک نرم استفاده کنید

آیا پوسیدگی دندان ها ارثی است؟

دکتر ۳۲ در شبکه های اجتماعی