1395/2/27 1121

كنگره ٥٦ انجمن دندانپزشكي ايران ، همزمان با كنگره منطقه اي FDI و سي و چهارمين كنگره جهاني ICOI در تاريخ ٢٧-٣١ ارديبهشت در تهران محل سالن اجلاس سران برگزار ميشود .

کنگره 56 انجمن دندانپزشکی ایران، 27 الی 31 اردیبهشت 95

كنگره ٥٦ انجمن دندانپزشكی ايران ، همزمان با كنگره منطقه ای FDI و سی و چهارمين كنگره جهانی ICOI در تاريخ ٢٧-٣١ ارديبهشت در تهران محل سالن اجلاس سران برگزار ميشود. طی یک سال فعالیت فشرده و مداوم، تیم‌های مختلفی از همکاران دندان‌پزشک در قالب کمیته‌های مشخص، روند امور اجرایی کنگره را پیگیری کردند که از مهم‌ترین آن‌ها کمیته‌های علمی، نمایشگاه و ثبت نام بودند. در ادامه از دکتر محمود میران، مسئول کمیته نمایشگاه از چگونگی روند پشبرد برنامه‌ها در این کمیته‌ جویا شدیم.
 
*نمایشگاهی تخصصی در فضایی تخصصی
دکتر محمود میران با اشاره به یکی از وظایف اساسانامه‌ای انجمن دندان‌پزشکی ایران یعنی کمک به روند بروزرسانی علم دندان‌پزشکی برای همکاران، به اهمیت کار کمیته نمایشگاه پرداخت و گفت: بر این اساس بسیاری از درمان‌های امروز در حوزه پزشکی و مخصوصا دندان‌پزشکی بدون کمک گرفتن از یکسری ابزار و وسایل امکانپذیر نیست. در همین راستا از زمانی که انجمن کنگره‌های مختلف را برگزار کرده، همواره تلاش داشته در جوار کنگره نمایشگاهی از مواد و تجهیزات دندان‌پزشکی را نیز برپا دارد تا همکارانی که در این کنگره‌ها حاضر می‌شوند، از نمایشگاه‌ها و دست آوردهای جدید علمی در زمینه‌های ابزار و مواد و تجهیزات نیز بهره ببرند.

وی افزود: با توجه به اینکه کنگره دندان‌پزشکی ایران که سالانه برگزار می‌شود، همواره یکی از بزرگ‌ترین همایش‌های علمی کشور و بزرگ‌ترین همایش تخصصی دندان‌پزشکی در ایران است، نیاز به نمایشگاهی بزرگ هم همواره در کنار آن احساس شده است. متاسفانه مشکلی که همواره در این ارتباط داشته‌ایم، فقدان فضای مناسب و تخصصی برای برپایی نمایشگاهی متناسب با اهمیت کنگره‌های سالانه دندان‌پزشکی است. در بسیاری از موارد ما محل‌های مناسب کنگره را داشته‌ایم اما مکان‌های مناسب برای برپایی نمایشگاه بحث برانگیز بوده است.
 
مسئول کمیته نمایشگاه کنگره پنجاه و ششم ادامه داد: طی سال‌های گذشته چندین سال برج میلاد محل برگزاری کنگره دندان‌پزشکی ایران بوده است؛ این مکان از نظر فضای کنگره ایده آل بود اما متاسفنه در مواردی که شرکت‌های متقاضی برای داشتن غرفه در نمایشگاه زیاد می‌شدند، برای اختصاص فضا به نمایشگاه با مشکل مواجه می‌شدیم. برای اختصاص غرفه به شرکت‌هایی که می‌توانستند در سالن‌های برج ارائه خدمات دهند، فضا مناسب بود اما مواردی که لازم به برپایی چادر در فضای آزاد بود، همواره تحت تاثیر مسائل آب و هوایی قرار داشتیم و در مواردی هم منجر به نارضایتی شرکت‌ها و حتی دندان‌پزشکان می‌شد.

دکتر میران افزود: برای کنگره پنجاه و ششم با توجه به گستردگی کنگره و همراه بودن با کنگره منطقه «ای اف دی آی» و کنکره جهانی «ای سی او آی» ضروت داشت پیش بینی‌های لازم برای بر گزاری همایشی به مراتب بزرگ‌تر از سالیان قبل را انجام دهیم. طبیعتا متناسب با اهمیت کنگره امسال، شرکت‌های تجهیزات دندان‌پزشکی هم علاقه بیشتری برای حضور در نمایشگاه کنگره را نشان دادند و این مساله توجه ویژه به اختصاص مکان مناسب به نمایشگاه را ایجاب می‌کرد که بر همین اساس تصمیم گرفته شد به پیشمنهاد اتحادیه صنف تجهیزات دندان‌پزشکی و هم مدیران شرکت‌های مرتبط، تصمیم گرفته شد که نمایشگاه کنگره در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، برگزار شود.
 
وی به مشخصات مکانی نمایشگاه بین المللی تهران اشاره کرد و گفت: در واقع این محل تنها فضای استاندارد برای برگزاری نمایشگاه هاست چراکه هم سالن‌های بزرگی دارد که از منظر برخورداری از تجهیزات لازم سرمایش و گرمایش مناسب است و هم امکانات لازم برای برپایی هر نمایشگاهی را بیشتر از هر مکان دیگری در اختیار دارد. به موازات این تصمیم گیری، مقرر شد مکان برگزاری کنگره، سالن اجلاس سران باشد که در نزدیکی محل نمایشگاه بین المللی تهران است و در مواردی همکاران می‌توانند پیاده به دیدن غرفه‌های نمایشگاهی بروند. البته برای تسهیل این بازدید‌ها، تعدادی مینی بوس برای جا به جایی همکاران اختصاص یافته است.
 
میران به مشکل دیگری که پیش روی تصمیم گیران کمیته نمایشگاه قرار داشت، اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل دیگر همزمانی نمایشگاه کنگره سالانه دندان‌پزشکی با بسیاری از نمایشگاه‌های دیگر در ماه اردیبهشت است. نهایتا با تصمیماتی که اتخاذ شد مجبور شدیم با همکاری مسئولین نمایشگاه بین المللی، بخشی از سالن‌های نمایشگاه را به نمایشگاه کنگره دندان‌پزشکی اختصاص دهیم. بعد از مشکلات فراوان، نهایتا توانستیم چهار سالن نمایشگاه (سالن‌های ۶ و ۷ و ۲۶ و ۲۷) و همچنین سالن چادر شماره ۵ را برای نمایشگاه تجهیزات دندان‌پزشکی از نمایشگاه بین المللی بگیریم. مجموعه این سالن‌ها حدود هفت هزار متر به ما فضای مفید نمایشگاهی می‌دهد که خوشبختانه یا متاسفانه درخواست‌های شرکت کنندگان بیش از فضای در اختیار است. به این ترتیب بازهم نمی‌توانیم در خدمت برخی از شرکت‌ها باشیم.
 
مسئول کمیته نمایشگاه کنگره در ادامه افزود: با توجه به مقررات ویژه نمایشگاه بین المللی، تمهیدات و ضوابط مختلف را پذیرفته و مشکلات را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم بتوانیم نمایشگاه موفقی متناسب با اهمیت کنگره امسال را در فضای تخصصی نمایشگاه‌ها برگزار کنیم و حاصل کار مورد قبول همکاران دندان‌پزشک و شرکت‌های تجهیزات دندان‌پزشکی قرار گیرد.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های دکتر ۳۲

ابداع روکش جدیدی که از ایجاد حفره در دندان پیشگیری می‌ کند

نخ دندان، پیش یا پس از مسواک؟

بهترین زمان اولین مراجعه دندانپزشکی

مزایا و معایب ارتودنسی نامرئی

اپلیکیشن مخصوص برقراری تماس تصویری با دندانپزشک

اولین همایش سراسری سلامت دهان

نشانه‌های مریضی در دهان و دندان که باید جدی بگیرید

همایش بین المللی ایمپلنت های دندانی در اصفهان برگزار می شود

مسواک همه دندان‌ها طی 30 ثانیه با سرعت صوت

اکسیدا چیست؟

اکسیدا 58: پنجاه و هشتمین کنگره سالیانه انجمن دندان پزشکی ایران

ویژگی‌های ارتودنسی سیمی و نامرئی

حفظ سلامت قلب با مسواک زدن

دندان با چه ماده‌اى پُر مى‌شود؟

درمان ریشه دندان از عفونت‌های مزمن جلوگیری می‌کند

تشخیص دقیق پوسیدگی دندان با استفاده از علم رادیولوژی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با چند خوراکی خوشمزه

پوسیدگی دندان دومین بیماری قرن است

کم توجهی به پیشگیری و سلامت دهان و دندان در کشور

چگونه بوی بد دهان را درمان کنیم؟

چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

رازهای مقابله با ترس کودکان از دندانپزشـکی

رنگ‌های پایین تیوب خمیر دندانها به چه معنا است؟

برای سلامت دندان و لثه‌هایتان، از مسواک نرم استفاده کنید

آیا پوسیدگی دندان ها ارثی است؟

دکتر ۳۲ در شبکه های اجتماعی