1395/4/3 1290

بر اساس اعلام انجمن دندانپزشکی آمریکا، مسواک زدن صحیح با نگهداشتن مسواک در زاویه ۴۵ درجه به دور از لثه‌ها و مسواک زدن مداوم، احتمال بروز سکته مغزی را کاهش می‌دهد. در همین راستا، محققان آمریکایی موفق به ساخت یک مسواک با طراحی منحصر به فرد شدند که عادات غلط مسواک زدن را اصلاح می‌کند.

ساخت مسواکی برای صحیح مسواک زدن


بر اساس اعلام انجمن دندانپزشکی آمریکا، مسواک زدن صحیح با نگهداشتن مسواک در زاویه ۴۵ درجه به دور از لثه‌ها و مسواک زدن مداوم، احتمال بروز سکته مغزی را کاهش می‌دهد. در همین راستا، محققان آمریکایی موفق به ساخت یک مسواک با طراحی منحصر به فرد شدند که عادات غلط مسواک زدن را اصلاح می‌کند.
 
این مسواک برقی که iBrush 365 نام دارد، با هدف اصلاح عادات نادرست مسواک زدن، به افراد کمک می‌کند تا به شیوه مورد نظر دندانپزشکان مسواک بزنند. الکساندر کاندمیر، مخترع مسواک iBrush 365 می‌گوید که اغلب مردم مسواک خود را به حالت عمود بر دندان و لثه‌ها نگه می‌دارند که این امر سبب فاصله افتادن بین دندان و لثه شده و به مرور زمان لثه را تحلیل می‌برد. به طور کلی عادات غلط مسواک زدن باعث بی اثر شدن این کار و بروز مشکلات دهان و دندان خواهد شد.

این مسواک برقی دارای یک سر استوانه‌ای با بیش از ۱۳۰۰۰ میکرو موی نرم است که در مقایسه، مسواک‌های معمولی دارای ۲۵۰۰ مو هستند. این مسواک به طور مؤثر می‌تواند دهان و دندانها را در کمتر از یک دقیقه تمیز کند. سر استوانه‌ای شکل این مسواک به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند تمام دندانها را به درستی تمیز کند.

کمپانی iBrands Technologies، سازنده این مسواک اعلام کرده است که برسهای این مسواک در یک زاویه ۴۵ درجه نسبت به لثه قرار دارند. سر این مسواک می تواند در هر دو جهت بچرخد و با فشار ساده یک دکمه نیز جهت چرخش آن تغییر کند. برسهای مسواک قابل تعویض هستند و توصیه شده است که هر سه ماه یک بار تعویض شوند. مسواک iBrush 365 دارای یک باتری لیتیوم یون قابل شارژ بوده که تنها با یک بار شارژ می تواند تا بیش از شش هفته با دوبار استفاده روزانه به مدت یک دقیقه کار کند. طبق گفته کمپانی سازنده، باتری این مسواک برقی می تواند تا ۵۰۰ بار شارژ شود که طول عمری در حدود ۵۷ سال خواهد داشت. کاربران می‌‌توانند این مسواک را با یک کابل USB و یا دوشاخه برق دستگاه (۱۱۰ تا ۲۴۰ ولت) شارژ کنند.

مسواک iBrush 365 بر روی بیش از ۳۰۰ نفر مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج نشان می‌دهد که این دستگاه مؤثرترین مسواک در بازار است. همچنین این مسواک توانسته است تأییدیه های FDA و CE را نیز کسب نماید.

این پروژه تاکنون بیش از ۲۹ هزار دلار از طریق یک کمپین در سایت Kickstarter جمع آوری کرده است. مسواک iBrush 365 در حال حاضر برای پیش فروش در وبسایت این کمپانی با قیمت ۷۹ دلار در دسترس قرار داشته و قبول سفارشات آن از این ماه آغاز خواهد شد.
کلیدواژه:

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های دکتر ۳۲

دهان و دندان: ۱۳ نشانه هشدار

ابداع روکش جدیدی که از ایجاد حفره در دندان پیشگیری می‌ کند

نخ دندان، پیش یا پس از مسواک؟

بهترین زمان اولین مراجعه دندانپزشکی

مزایا و معایب ارتودنسی نامرئی

اپلیکیشن مخصوص برقراری تماس تصویری با دندانپزشک

اولین همایش سراسری سلامت دهان

نشانه‌های مریضی در دهان و دندان که باید جدی بگیرید

همایش بین المللی ایمپلنت های دندانی در اصفهان برگزار می شود

مسواک همه دندان‌ها طی 30 ثانیه با سرعت صوت

اکسیدا چیست؟

اکسیدا 58: پنجاه و هشتمین کنگره سالیانه انجمن دندان پزشکی ایران

ویژگی‌های ارتودنسی سیمی و نامرئی

حفظ سلامت قلب با مسواک زدن

دندان با چه ماده‌اى پُر مى‌شود؟

درمان ریشه دندان از عفونت‌های مزمن جلوگیری می‌کند

تشخیص دقیق پوسیدگی دندان با استفاده از علم رادیولوژی

جلوگیری از پوسیدگی دندان با چند خوراکی خوشمزه

پوسیدگی دندان دومین بیماری قرن است

کم توجهی به پیشگیری و سلامت دهان و دندان در کشور

چگونه بوی بد دهان را درمان کنیم؟

چه افرادی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

رازهای مقابله با ترس کودکان از دندانپزشـکی

رنگ‌های پایین تیوب خمیر دندانها به چه معنا است؟

برای سلامت دندان و لثه‌هایتان، از مسواک نرم استفاده کنید

دکتر ۳۲ در شبکه های اجتماعی